Czym jest wirtualny adres?

Wirtualne adresy oferowane przez e-biura cieszą się coraz większą popularnością.
Usługa ta zdaje się być dość abstrakcyjna, prawda?

Wszystko jednak wydaje się o wiele bardziej logiczne, jeżeli rozróżnia się jedną, bardzo ważną kwestię, a konkretnie różnicę pomiędzy adresem firmy, a jej lokalizacją.
Adres firmy to miejsce, które znajduje się na umowie oraz wszelkich dokumentach, to na niego jest też adresowana cała korespondencja.
Lokalizacja to zaś miejsce gdzie prowadzona jest produkcja firmy. Nie jest ona podawana na żadnych drukach urzędowych, toteż bardzo często pozostaje ona całkowicie nieznana dla klientów oraz kontrahentów.

Prestiżowy adres przedsiębiorstwa znacząco wpływa na jego renomę, a także podnosi zaufanie w oczach potencjalnych klientów.
Jest jednak bardzo często także nieosiągalny dla przeciętnej wielkości firmy, ze względu na olbrzymie koszty związane z wynajmem biura w centrum dużego miasta.
E-biura oferują wobec tego rejestrację firmy pod adresem własnej siedziby, która zazwyczaj mieści się w stolicy konkretnego województwa. Oprócz adresu oferują one również profesjonalną opiekę nad firmowym sekretariatem.
Usługa ta pozwala zbudować silną pozycję swojego przedsięwzięcia, a także zaoszczędzić koszty związane z wynajmem tradycyjnego biura.