Elektroniczna księgowość

W obecnych czasach gdy internet jest powszechnością i codziennością, istnieje możliwość prowadzenie księgowości w sposób elektroniczny. Nie trzeba ograniczać się tylko do prowadzenia jej tradycyjnie.

E-księgowość daje dużo możliwości, a także korzyści dla przedsiębiorców. Wiele dokumentów jest wysyłanych pocztą elektroniczną (np. faktury VAT), dlatego właśnie liczba jej zwolenników stale się powiększa. ksiegowosc-firm

Do cech jakie posiada możemy zaliczyć między innymi:

  • Bezpieczeństwo – każda nowa aktualizacja zapisywana jest na serwerze zewnętrznym. Daje to możliwość odzyskania bazy danych podczas jej utraty np. przez włamanie lub wirusa. Takie dokumenty można zapisać także na dodatkowych przenośnych nośnikach jak np. dysk twardy lub pen drive.
  • Prostota – osoba nie mająca doświadczenia, ani wykształcenia może prowadzić ją samodzielnie. Dzięki specjalnym programom komputerowym lub internetowym, które ułatwiają wszystkie formalności.
  • Niskie ceny – pozwala obniżyć koszty do minimum, które związane są z zatrudnianiem księgowej bądź opłaceniem biura rachunkowego.
  • Wygoda – wszystkie dane wystarczy, że podasz jeden raz, zapisują się same w pamięci serwera. Niektóre wydruki uzupełniają się automatycznie, więc można uniknąć błędów i zaoszczędzić czas. System taki działa także całą dobę i jest dostępny na każdym sprzęcie (telefon, tablet, komputer stacjonarny), na którym dany program jest zainstalowany. Od teraz nie ważne o której masz czas, zawsze jest dobra pora, aby zająć się księgowością.