Google Shoping

Google Shoping to rynek, gdzie każdy sprzedawca może wyświetlać reklamy produktów ze zdjęciami i cenami w Google, a potencjalni nabywcy mogą zobaczyć te produkty, poznać ich cechy i przejść do zakupu na stronie internetowej sklepu internetowego. Głównym zadaniem serwisu jest zapewnienie łatwego wyszukiwania określonych produktów w sklepach internetowych, a także możliwość porównywania cen. 

Po dokonaniu wszystkich niezbędnych ustawień sprzedawca będzie mógł wyświetlać swoje produkty w postaci banerów z informacjami. Po najechaniu kursorem na konkretny produkt pojawią się dodatkowe informacje na jego temat. Jeśli kliknie się w wiadomość, użytkownik zostanie automatycznie przekierowany na stronę sprzedawcy.

Google Shoping ma wiele zalet w porównaniu z innymi opcjami reklam online. Koszt jednego kliknięcia jest zdecydowanie niższy niż w przypadku reklam w sieci wyszukiwania, ponieważ produkty są natychmiast odzwierciedlane w wynikach wyszukiwania. Dodatkowym plusem jest to, że reklama produktów ze zdjęciami i cenami w Google pojawia się tylko wtedy, gdy zapytanie użytkownika pasuje do informacji z pliku danych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *