Hashtag – ważny element w komunikacji marketingowej 

Obecnie sieci społecznościowe są najlepszą platformą do komunikacji z potencjalnymi klientami. Wiele firm osiąga zyski dzięki skuteczności promocji produktów i usług w świecie online. Bardzo ważnym jest wykorzystanie wszystkich dostępnych narzędzi i możliwości.

Wielu marketerów, realizując kampanie marketingowe online, zapominają o ważnym elemencie, jakim jest hashtag, który pomaga dotrzeć do użytkowników i uzyskać informację zwrotne.

Hashtag – słowo lub wyrażenie, które poprzedzone jest symbolem #.

Rodzaje hashtagów:

  • ogólne hashtagi – typ ten jest łatwym sposobem do wyróżnienia i podkreślenia słów kluczowych, przejrzystej klasyfikacji publikowanych treści oraz lepszego ich pozyskiwania w sieci internetowej. Należy pamiętać, że jeśli wybierzemy zbyt ogólną frazę, którą posługuje się wiele firm nasz post nie zawsze będzie się wyświetlał.
  • Hashtag marki – ten typ pomoże zwiększyć świadomość marki. Przede wszystkim użyj nazwy swojej firmy. Użycie hasła biznesowego jako hashtagu jest również bardzo skuteczne.
  • Hashtagi kampanii reklamowych – podczas uruchomienia nowej kampanii utwórz hashtag – nazwę kampanii reklamowej. Pamiętaj słowo lub wyraz powinno być unikalne i łatwe do zapamiętania. Warto sprawdzić czy wybrany hashtag nie był wykorzystywany wcześniej przez inne marki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *