Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybór opodatkowania to bardzo ważna decyzja, którą musi podjąć przedsiębiorca. Niektórzy z nich zobligowani są do prowadzenia pełnej księgowości. Jest to wymagane przy wszystkich spółkach kapitałowych. Nie mają oni wtedy żadnego wyboru. Księgi handlowe inaczej zwane pełną księgowością to skomplikowany proces. Warto zlecić jej prowadzenie doświadczonej kadrze.
Pracownicy biura rachunkowego posiadają odpowiednie kwalifikacje. Jednak jak wybrać odpowiednie biuro, z którym podjąć współpracę?
Warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, zanim podpisze się umowę.

  • Doświadczenie, to jeden z czynników na który zwrócić należy największą uwagę. Jeżeli biuro rachunkowe działa długo na rynku, możemy mieć pewność, że jest sprawdzone i
    profesjonalne. Można domyślać się, że rozwiązywało wiele spraw, więc ma doświadczenie w różnych dziedzinach.
  • Cena to oczywiście kwestia, którą należy dobrze sprawdzić. Nie zawsze najtańsze usługi są najlepsze. Firmy zajmujące się outsourcingiem księgowym posiadają pewne pakiety, które w podsumowaniu wychodzą taniej.
  • Można kierować się opiniami innych (znajomych, rodziny), którzy z danym biurem współpracowali. Wiemy wtedy, że jest sprawdzone.biuro-rachunkowe
  • Ubezpieczenie OC to obowiązek każdej takiej firmy. Sprawdź na jaką kwotę jest ubezpieczona.
  • Do niedawna certyfikat Ministra Finansów był obowiązkowym elementem. W każdym biurze musiał pracować chociaż jeden księgowy, który posiada taki dokument. Obecnie nie jest to wymagane, jednak lepiej świadczy o firmie.
  • Sposób w jaki można kontaktować się z pracownikami (zdalnie, osobiście). Czy mają indywidualne podejście do każdego. Jest to także bardzo ważny aspekt.

Jest wiele innych czynników, którymi można się kierować, jednak to są te najbardziej podstawowe. Decyzja o współpracy jest jedną z ważniejszych, jakie musi podjąć przedsiębiorca. To od tego będzie zależało, kto będzie zajmował się sprawami finansowymi firmy.