Kiedy zatrudnić księgową?

Wybór księgowej to bardzo odpowiedzialna decyzja. Należy przemyśleć ją bardzo dokładnie, ponieważ osoba z którą w przyszłości podejmie się współpracę, będzie miała wgląd do poufnych informacji firmy. Będzie ona także decydować o sprawach finansowych działalności. Zatem kiedy należny podjąć taką współpracę?samodzielna-ksiegowa

  1. Kiedy po prostu nie radzimy sobie z samodzielną księgowością. Jest to proces trudny i skomplikowany dla osób, które nie wiedzą jak należy prowadzić taką ewidencję. Nie warto ryzykować. Lepiej zapłacić i mieć pewność, że wszystko jest załatwione jak należy.
  2. W sytuacji gdy nie mamy czasu na prowadzenie księgowości. Działalność się rozwija i dochodzi wiele nowych obowiązków. Przedsiębiorca pragnie się skupić na profilu firmy, ale musi zajmować się też prowadzeniem KPiR. Warto przemyśleć wtedy o zatrudnieniu osoby zewnętrznej do pomocy.
  3. W przypadku gdy mamy obowiązek prowadzenia pełnej księgowości. Jest to proces skompilowany. Wymaga dodatkowo znajomości nowych regulacji prawnych i poświęcenia dużej ilości czasu. Księgowa posiada doświadczenie i potrzebne kwalifikacje w tej dziedzinie. Warto wtedy ją zatrudnić i nie tracić czasu.

Pomoc księgowej może okazać się bardzo korzystną decyzją. Należy jedynie zastanowić się jakie profity za tym idą i kiedy na prawdę potrzebujemy takiej pomocy.