Księgowość uproszczona – czy warto prowadzić samodzielnie?

Podmioty, które dostały przywilej rozliczania się na podstawie księgowości uproszczonej mogą zdecydować się na samodzielne prowadzenie firmowej dokumentacji.
Wiele osób decyduje się samodzielnie prowadzić księgowość głównie ze względów finansowych. Należy jednak mieć na uwadze, że nieprawidłowości w firmowych aktach i rozliczeniach mogą potraktowane zostać jako oszustwo podatkowe, a te z kolei wiążą się z konsekwencjami zazwyczaj w formie grzywny.
Księgowość zarówno w formie pełnej, jak i uproszczonej oparta jest na skomplikowanym prawie podatkowym, które dodatkowo ulega nieustannym nowelizacjom.
Decydując się na outsourcing, co prawda obciążamy się kosztami związanymi z usługami biura, jednak gwarantujemy swoim finansom poprawność, która wpływa na nasze bezpieczeństwo. Dodatkowo outsourcing pozwala zaoszczędzić sporo czasu, który musielibyśmy poświęcić na wykonywanie niezbędnych rozliczeń. Czas ten pomożemy zużytkować rozwijając swoją działalność, co bezpośrednio wpłynie na zyski naszego przedsiębiorstwa.