Mailing reklamowy

Mailing reklamowy jest odmianą marketingu internetowego, jego najważniejszą cechą jest wykorzystanie poczty internetowej jako narzędzia reklamy. Polega on na wysłaniu adresu e-mail potencjalnym klientom odpowiednio przygotowanych wiadomości. Mają one na celu zachęcenie odbiorców do skorzystania z oferty firmy.

Niski koszt

Prawdopodobnie najważniejszym powodem, dla których mailing reklamowy jest tak popularny, jest jego niski koszt. To jedna z najtańszych form reklamy oferowana przez agencje marketingowe. Koszty ograniczają się do napisania odpowiednio sformatowanego tekstu wiadomości i kupna dostępu do bazy danych adresów e-mail.

Łatwe mierzenie efektów kampanii

Najbardziej istotną rzeczą przy ocenie efektów każdej kampanii reklamowej są oczywiście jej efekty, czyli liczba nowych klientów. Mailing reklamowy pozwala na bardzo dokładne zmierzenie efektów, dzięki wysłaniu w wiadomości unikatowego linku do sklepu internetowego możliwe jest sprawdzenie, ile osób kliknęło dany link, a także ile dokonało jakiegoś zakupu po kliknięciu.

Spam

Wadą wysyłania e-maili reklamowych, jest możliwość uznania ich za spam. Konsekwencje mogą być różne, wiadomości mogą nie dojść do Klienta lub być uznane za niezgodne z prawem. Po za tym trudno spodziewać się, aby masowe wysyłanie niechcianych wiadomości mogłoby zachęcić kogokolwiek do zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *