Nowy Ład a podatki w spółce z o.o.

Nowy Ład wprowadza ogromne zamieszanie zarówno wśród przedsiębiorców jak również osób nie prowadzących własnej działalności. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę regulującą działanie Nowego Ładu. Na co warto zwrócić uwagę? Co zmieni się w zakresie prowadzenia spółek z ograniczoną odpowiedzialnością?

Wypłata wynagrodzenia członka zarządu z tytułu powołania podlega opodatkowaniu na poziomie 17%/32% (wg skali podatkowej):

– 17% od 30 000 do 120 000 zł
– 32% powyżej 120 000 zł

Od przyszłego roku wynagrodzenie z tytułu powołania zostanie dodatkowo obciążone 9% składką zdrowotną bez możliwości odliczenia od podatku.
W przypadku spółek z o.o. na tle Polskiego Ładu coraz głośniej mówi się o tym, że korzystnym rozwiązaniem dla właścicieli spółek z o.o. jest wypłata wynagrodzenia dla wspólnika na podstawie art. 176 § 1 Kodeksu spółek handlowych.

Decydując się na otworzenie firmy w postaci spółki z ograniczoną odpowiedzialnością warto skorzystać z pomocy doradcy podatkowego, który pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości oraz przedstawi dostępne rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *