Podpis elektroniczny dla księgowości

Kwalifikowany podpis elektroniczny to symbol cyfryzacji Polski. Dzięki niemu praca zdalna jest o wiele prostsza. Wszystkie dokumenty mogą być wysłane i podpisane w kilka sekund. Niemożliwe jest podrobienie go, czy dopisanie treści do dokumentów już po złożeniu podpisu. Tym sposobem unikamy padnięcia ofiarą oszustwa.

Kwalifikowany podpis elektroniczny jest weryfikowany za pomocą aktualnego certyfikatu kwalifikowanego, czyli takiego dokumentu, który umożliwia weryfikację osoby składającej podpis, dzięki temu zyskuje on moc prawną. Czyli jest on stawiany na równi z podpisem wykonanym własnoręcznie. Może być używany z telefonu czy tabletu, wystarczy posiadać przeznaczoną do tego aplikację.

Kwalifikowany podpis elektroniczny jest stosowany do podpisywania umów, które zostały sporządzone w formie elektronicznej, przesyłania dokumentów do jednostek administracji publicznej, do e-deklaracji, podpisywania faktur elektronicznych czy do uwierzytelniania transakcji bankowych.

Na pewno jest on niesamowicie przydatny do prowadzenia księgowości. Oszczędza czas a wszelkie sprawy urzędowe można załatwiać z poziomu firmy.


Nasze biuro rachunkowe oferuje kompleksową pomoc w zakresie m.in.:

  • prowadzenia księgowości firm
  • wyrobienia oraz aktywacji podpisu elektronicznego
  • konsultacji księgowych i podatkowych

Zapraszamy!

One comment on “Podpis elektroniczny dla księgowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *