Podstawowe błędy podczas korzystania z księgowości online

Księgowość online to doskonałe narzędzie do prowadzenia księgowości zarówno dla przedsiębiorców, jak i księgowych. Jest to usługa księgowa dostępna za pomocą przeglądarki internetowej z dowolnego urządzenia z dostępem do sieci. Zazwyczaj stanowi ją zestaw narzędzi, które obejmują fakturowanie, księgowanie kosztów, generowanie deklaracji podatkowych oraz wysyłanie formularzy bezpośrednio do urzędów.

Przedsiębiorcy korzystający z księgowości internetowej bardzo często popełniają kilka zasadniczych błędów przez co znacznie utrudniają sobie funkcjonowanie. Do błędów tych zalicza się:

1. Drukowanie faktur przychodowych zamiast korzystania z obrotu plikami elektronicznymi.
2. Skanowanie faktur zamiast robienia zdjęć telefonem. Niektóre aplikacje automatycznie korzystają z aparatu w telefonie, wówczas zdjęcie faktury natychmiast trafia do odpowiedniej sekcji.
3. Nieudostępnienie konta wielu osobom tymczasem wykorzystując księgowość internetową wgląd do dokumentacji mogą mieć równocześnie zarówno przedsiębiorca, jak i księgowy.
4. Złe podejście do bezpieczeństwa. Bardzo ważne jest założenie trudnego hasła i skorzystanie z dwuetapowej weryfikacji.

Więcej o zaletach księgowości internetowej przeczytasz TUTAJ!