Wybór biura rachunkowego

Prowadzenie księgowości jest bardzo ważne, ponieważ jej nieomylność warunkuje optymalne działanie przedsiębiorstwa. Z obawy przed pomyłkami większość przedsiębiorców decyduje się powierzyć swoje finanse firmie z zewnątrz. Oczywiście wiąże się to ze sporym ryzykiem , które można jednak w prosty sposób zniwelować.

Przede wszystkim decydując się na wybór biura rachunkowego należy upewnić się czy wybrana przez nas jednostka posiada certyfikat Ministra Finansów oraz obligatoryjną polisę OC. Dokumenty te zaświadczają o tym, że działania firmy są legalne oraz poręczają bezpieczeństwo naszych interesów.

Następnie warto przyjrzeć się ofercie danej korporacji. Należy upewnić się czy proponowane przez przedsiębiorstwo usługi w pełni nas usatysfakcjonują. Jest jeszcze jednak kilka dodatkowych kwestii, które warto sprawdzić, a które często są przez nas pomijane. Po pierwsze zapoznać się z godzinami pracy organizacji. Dobrze wiedzieć czy biuro to zapewni nam fachowe usługi również wieczorami, a nawet może w weekendy. Ponadto warto upewnić się czy firma ta zajmuje się składaniem deklaracji podatkowych oraz czy oferuje narzędzia do fakturowania. W dzisiejszych czasach również bardzo ważne jest zapewnienie wglądu online do naszej dokumentacji.