Zaufanie w miejscu pracy – jak je budować?

Budowanie zaufania w miejscu pracy jest fundamentem każdej, profesjonalnej współpracy. Warto pamiętać, że bez pełnego zaufania i poczucia bezpieczeństwa, nigdy nie będzie właściwej przestrzeni do innowacji i wspólnego osiągania sukcesów.

Osiąganie celów firmowych opiera się na dobrej atmosferze w relacjach współpracowniczych. Pamiętajmy o tym, że każdy wspólnik, niezależnie od tego, czy jest on naszym kolegą zza biurka, czy też przełożonym bierze udział w jednej grze, jaką jest wspólne dobro i rozwój firmy. Nie rywalizujemy, nie skupiamy się na wrogości, lecz szukamy ścieżki do jak najlepszej komunikacji. 

Skuteczne budowanie zaufania w pracy to także pełne bezpieczeństwo osobiste każdego z pracowników. W pracy nie oceniamy innych, kim są prywatnie, jakie mają problemy, czym się interesują, nie przekładamy sympatii lub antypatii osobistych na relacje. Wykonujemy wspólne zadania.

Zaufanie w miejscu pracy jest gwarancją, obejmującą każdą ze stron, że żadna z informacji będących w obiegu firmowych, nie wydostanie się poza mury firmy. Zasada ta dotyczy nie tylko poufnych informacji biznesowych, zwłaszcza w dziedzinie wyników finansowych, ale także przypadkowych sytuacji osobistych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *